hotel awards 2022

Krkonoše 

I malé dítě ví, že krkonošské hřebeny a údolí jsou královstvím mocného vládce hor „Krakonoše“. Tento urostlý muž s dlouhým vousem a sukovicí v ruce chrání a odměňuje hodné a poctivé zatímco zlé a neposlušné nemilosrdně trestá.

Motto:
"Krkonošský klenot, Obří důl, střežený majestátem Sněžky a okolí Pece pod Sněžkou je místo kouzelné, pro kamennou kolébku bájného obra Krakonoše jako stvořené ..."

Krkonoše jsou nejvyšší, nejznámější a nejnavštěvovanější české pohoří. Leží v severovýchodních Čechách při hranici s Polskem, která je dělí na 2 tvarově i rozlohou nestejné části. Česká část o rozloze 454km2 je proti polské (177km2) podstatně větší, členitější a mírnější. Krkonošské pohoří nejvyšší ze středoevropských středohor – je součástí geologického celku zvaného Český masiv. Na západě začínají Novosvětským sedlem, které je odděluje od sousedních Jizerských hor jejichž další hranici tvoří řeka Jizera, dále Vysoké nad Jizerou, Jilemnice, a další osady. Severní hranici české části Krkonoš tvoří státní hranice s Polskem.

Pro Krkonoše jsou typické horské, drsné podnební poměry. Přestože leží v mírném klimatickém pásmu, jsou jejich hřebeny vzhledem k vysoké nadmořské výšce dlouhodobě vystaveny vlhkému oceánskému vzduchu a převažujícím západním větrům. To výrazně ovlivňuje i pobyt návštěvníků hor. Nejteplejším měsícem v roce je červenec s teplotami okolo +15°C a nejchladnějším naopak leden s teplotou okolo -5°C až -8°C. Krkonoše jsou velmi bohaté na srážky. Jejich množství přibývá s nadmořskou výškou. Mimořádné jsou pro tuto oblast srážky v pevné formě, tedy sníh. Souvislá sněhová pokrývka se udržuje 70 až 180 dní v roce. Na vrcholcích leží sníh většinou od listopadu do začátku května. Sněhové přeháňky se však často objevují i uprostřed léta a mohou nepříjemně překvapit nepřipravené turisty.

Odebírání novinek

Chcete-li dostávat informace o novinkách na svůj e-mail, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (47.6 + 39.2) *

 • 14.-21.6.2024 od 1.000,-/os/noc

  skvělá cena platí i pro krátké pobyty

  Zjistit více

 • Výhodné 4 denní balíčky

  K pobytu balíček služeb zdarma

  Zjistit více

 • Prodloužený víkend za cenu běžných dní

  Zjistit více

 • Zvýhodněné pobyty

  7 DNÍ ZA 6 nebo 6 DNÍ ZA 5

  Zjistit více

Nahoru